vende ose evente kod postar ose adresë

SHFAQJE TEATRALE Të gjitha

Liri në Bremen

Liri në Bremen

Në skenën e Teatrit Kombëtar do të shfaqet premiera e veprës "Liri në Bremen" në fundjavë, ora 19:00. Kjo vepër mban emrin e dramaturgut gjerman Rainer Werner

0 Më shumë

Shiko kush erdhi

Shiko kush erdhi

Në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” që nga 18 tetori, ora 19:00, do të fillojë të shfaqet komedia Shiko kush erdhi e Ray Cooney.

1 Më shumë

Shperthimi i qenit

Shperthimi i qenit

Te dashur Miq ! Premiera e re ‘ Shperthimi i qenit ” ju mirepret ne dt 27.11.2014/ ora 19.00 ! Autor Sean Clark, Regjia Kastriot

0 Më shumë

Top Sheqeri

Top Sheqeri

Premiera më e re Top Sheqeri,  do të shfaqet të shtunë ora 11:00  në sallën “Çehov” në Teatrin e  Metropolit. Autore e fabulës është  Anilda

0 Më shumë

Mbretëritë magjike

Mbretëritë magjike

Një udhëtim fantastik në tri mbretëritë magjike, me të papritura argëtuese ku personazhi kryesor fiton njohuri dhe nxjerr mësime mjaft të dobishme të cilat

0 Më shumë

Një maçok për ditëlindje

Një maçok për ditëlindje

Teatri për fëmijë Një maçok për ditëlindje, do të shfaqet në orën 11:00 të dielave në sallën e Teatrit Metropol. Më shume info së

0 Më shumë

EKSPOZITA Të gjitha

What would you ask them?

What would you ask them?

Ditën e premte, më 14 nëntor, ora 20:00, çelet ekspozita e fotografes gjermane Jutta Benzenberg e titulluar “What would you ask them?” në ambientet e

0 Më shumë

Udhët 4

Udhët 4

Në 24 nëntor 2014, Galeria FAb ka kenaqesine te inaguroje ekspoziten: “Udhët 4″ realizuar me punimet e pedagogeve te Fakultetit te Arteve te Bukura. Hapja

0 Më shumë

Kron-ikja

Kron-ikja

Zeta Art Center / Gallery,  ka kënaqësinë t’Ju ftojë në hapjen e ekspozitës: KRON-IKJA Matilda Odobashi / Dritan Hyska Kurator: Romeo Kodra Hapja: 25 Nëntor

0 Më shumë

Armët dhe Flamujt e Lirisë

Armët dhe Flamujt e Lirisë

Qendra e Studimeve Albanologjike organizon në datat 27-28-29 nëntor ekspozitën Armët dhe flamujt e lirisë nga Ilirët deri në fitoren e Luftës II Botërore.

0 Më shumë

100 Vjet Vizatimi Shqiptar

100 Vjet Vizatimi Shqiptar

Me datë 03 Dhjetor 2014, ora 18.00, Galeria Kombëtare e Arteve ka kënaqësinë të hapë për publikun në sallën e Ekspozitave të Përkohshme, ekspozitën "100 Vjet

0 Më shumë

KINEMATOGRAFI Të gjithë

Dumb and Dumber 2

Dumb and Dumber 2

Në vazhdimin e filmit Dumb and Dumber, dy trutharët Lloyd dhe Harry ritakohen pas 20-vitesh dhe nisen në kërkim të fëmijës së humbur të

0 Më shumë

Bota

Bota

Kafeneja simpatike 'Bota' ku punojnë Juli, Beni dhe Nora, ndodhet pranë një kënete të përhumbur, në buzë të një fshati. Beni ka një marrëdhënie jashtë-martesore

0 Më shumë

Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

Dale, Kurt dhe Nick vendosin të krijojnë një biznes së bashku, por gjërat nuk shkojnë sipas planit për shkak të një investitori të shkëlqyer, duke bërë treshen

0 Më shumë

Laggies

Laggies

Megan (Keira Knightley) nje 28 vjecare ndodhet në një krizë moshe. Në moshë të rritur dhe pa asnjë perspektivë në karrierë, asnjë motivim apo arsye për të

0 Më shumë

Left Behind

Left Behind

Rayford Steele (Nicolas Cage) është duke pilotuar një avion komercial, ndërkohë që miliona njerëz në mbarë globin zhduken papritur. Tridhjetë mijë metra mbi

0 Më shumë

Filmat fitues të DokuFest

Filmat fitues të DokuFest

Në kuadër të festave të nëntorit Dokufest me Ministrinë e Kulturës do të shfaqin filmat fitues të festivalit në Tiranë. Ditën e enjte dhe të premte ora 20:00 dhe

0 Më shumë

3D - Pinguins Of Madagascar

3D – Pinguins Of Madagascar

Agjentët sekretë rikthehen përsëri.Zbuloni sekretet e zogjve më karizmatikë në botë nën mision të përfshire në spiunazhin global, këtë herë me aventura të

0 Më shumë

Les Enfants du Paradis 2

Les Enfants du Paradis 2

Marubi do të shfaqë ditën e mërkurë, 3 dhjetor, ora 19:00, në bashkëpunimin me Ambasadën e Francës në Shqipëri dhe Institutit Francez, filmin “Les Enfants du

0 Më shumë

El Lince Perdido

El Lince Perdido

Ambasada e Spanjës në Tiranë ju fton të shihni filmin “El Lince Perdido” (Rrëshqebulli i humbur), ditën e premte, në datën 21 Nentor, në orën

0 Më shumë

EVENTE të TJERA  

Pianodrom edicioni II

Pianodrom edicioni II

Pianodrom / International Piano Festival, Second Edition / Festival Pianistik Ndërkombëtar, Edicioni i Dytë / 14 Tetor 2014 – 9 Mars 2015. Universiteti i Arteve

0 Më shumë

Koncerti i Filarmonisë së Tiranës

Koncerti i Filarmonisë së Tiranës

Bashkia e Tiranës ka kënaqësinë t’ju ftojë në koncertin e Filarmonisë së Tiranës më 28 nëntor, ora 18:00, në sallën e Universitetit të Arteve. Në

0 Më shumë

Nektari i viteve

Nektari i viteve

Që nga data 13 shtator, po shfaqet çdo të shtunë dhe të diel, ora 11:00, në arenën e Cirkut Kombëtar shfaqja pre- mierë Nektari i

1 Më shumë

E pabesueshmja dhe princesha

E pabesueshmja dhe princesha

Kështu titullohet muzikali i parë për fëmijë, premiera e të cilit nis stinën artistike. Një shfaqje që ndërthurr fjalën, tingullin dhe

0 Më shumë

Epokat në Pentagram

Epokat në Pentagram

Epokat në Pentagram është titulli i koncertit që do të realizohet në skenën e TKOB, në kuadrin e festimeve të 70 vjetorit të çlirimit dhe 102 vjetorit të

0 Më shumë

NJIHNI TIRANËN Të gjithë vendet

Pallati i Brigadave

Pallati Presidencial (Pallati i Brigadave)

Pallati Presidencial, i njohur si Pallati i Brigadave, filloi të ndërtohej nga Mbreti Zog I në vitin 1936. Ky pallat i projektuar nga treMë shumë Më shumë →

 

0

Shto tek të Preferuarat
Monumenti Nënë Shqipëri

Monumenti Nënë Shqipëri

Ndodhet në hyrje të kompleksit të "Varrezave të dëshmorëve të Luftës së Dytë Botërore" në Tiranë dhe është 12 metër i lartë. Statuja ështëMë shumë Më shumë →

 

2

Shto tek të Preferuarat
Muzeu i Orëve

Muzeu i Orëve

Muzeu i Orëve është një muze i ri i hapur pranë ish-dyqanit të një sahatciu në Tiranë, pranë Kullës së Sahatit. Muzeu dokumenton historinëMë shumë Më shumë →

 

0

Shto tek të Preferuarat
Cirku Kombëtar

Cirku Kombëtar

Cirku Kombëtar u themelua në vitin 1952 dhe është mjaft aktiv në ditët e sotme. Në ambjentet e brendshme ulen cdo fundjavë shumë dashamirësMë shumë Më shumë →

 

4

Shto tek të Preferuarat
Muzeu Arkeologjik

Muzeu Arkeologjik

Muzeu Arkeologjik i Tiranës është i pari muze i krijuar pas Luftës së II Botërore, pasi gjatë kësaj lufte u shkatërruan edhe institucionet eMë shumë Më shumë →

 

0

Shto tek të Preferuarat
Qendra Ndërkombëtare e Kulturës - Piramida

Qendra Ndërkombëtare e Kulturës – Piramida

Qendra Ndërkombëtare e Kulturës - Piramida mori kete emer gjatë lëvizjes studentore të Dhjetorit 1990, për shkak të formës së saj arkitektonike. Më shumë →

 

0

Shto tek të Preferuarat

BLOGU Të gjithë

Udhët 4 @FAB

Udhët 4 @FAB

0 Rishikime

Në 24 nëntor 2014, Galeria FAb inauguroi ekspoziten: “Udhët 4″ realizuar me punimet e pedagogëve të Fakultetit të Arteve të Bukura. Ekspozita e koordinuarMë shumë

Les enfants du paradis @Marubi

Les enfants du paradis @Marubi

0 Rishikime

Fëmijët e parajsës ishte filmi francez bardhë e zi, i vitit 1945 i shfaqur në sallën e bukur të Akademisë së filmit Marubi. FilmiMë shumë

Nëntor 17 @Fab

Nëntor 17 @Fab

0 Rishikime

Nëntor 17 ishte ekspozita e hapur në galerinë FAB që bashkoi punë ng artistë të ndryshëm shqiptarë. Artistët pjesëmarrës Aleksander Filipi, Adrian Devolli, AndiMë shumë

Mockingjay Part 1

Mockingjay Part 1

0 Rishikime

The Hunger Games: Mockingjay-Part 1 Mockingjay, vazhdimi i Hunger Games dhe Catching fire filmi i tretë i marrë nga librat best seller të SuzanneMë shumë

La boheme @TKOB

La boheme @TKOB

0 Rishikime

La bohème është opera e kompozuar nga Giacomo Puccini e bazuar mbi veprën e Henri Murger “Skena të jetës bohemiane”, një nga operat mëMë shumë

Etrita Ibrahimi për Pianodrom

Etrita Ibrahimi për Pianodrom

0 Rishikime

Etrita Ibrahimi – bijë arti dhe pianiste me karrierë të gjatë artistike, e cila ka zhvilluar aktivitetin e saj fillimisht në Shqipëri dhe prejMë shumë